Tábor 2006 – Středověk pod Vysákem

FOTKY

Prvních 14 dní v srpnu 2006

Prázdninová pohlednice ze středověku pod Vysákem:

Již poosmé pořádala prvních 14 dní v srpnu 2006 Základní škola v Meziměstí letní tábor. Stanová základna pod kopcem Vysák ve Stárkově se 74 účastníky změnila současnost ve středověk. Probíhalo zde měření sil a získávání sedmi rytířských ctností. Každý den na nástupu byla zpívána na nápěv písně „Na Okoř je cesta“ táborová hymna.

Nadšení bohužel zchladil pět a půl dne trvající neutuchající déšť a středověk musel být ukončen o 4 dny dříve. Mokré byly nejen věci a boty dětí, ale zatékalo i do stanů. Některé děti nebyly na déšť vybaveny, na tábor si nepřivezly ani holínky ani pláštěnku. Odjezd domů provázely slzičky v očích malých i velkých. Budiž jim ale útěchou, že poslední víkend v říjnu bude ve Stárkově „táborová dotočná“, takže se opět na chvíli ve středověku setkáme.

        Poděkování za to, se tábor mohl uskutečnit patří 17ti člennému týmu nadšenců, kteří se téměř bezplatně věnovali dětem a chystali pro ně program. Rovněž děkuji za půjčení 4stanů Skautskému středisku v Polici nad Metují. Dále nám pomohli: paní Svobodová, paní Černá, pan Holešovský, pan Šlechta, pan Bradáč, Město Meziměstí, Cedima Meziměstí a tábor byl také podpořen grantem Královéhradeckého kraje.

HYMNA

„Ke Stárkovu cesta jako žádná ze sta středověk tam panuje,
je to jak v pohádce, jak to říci krátce, páže, panoš bojuje..
Získat měďák hodně práce dá, natož jeden stříbrňák,
ale za tři zlaté rytíře tu máte, je to prostě kabrňák!
Jak stát se rytířem a nejen raubířem, k tomu třeba statečnost a cit,
nestačí jen vyhrávat, ale druhým pomáhat, to vše musí dobrý rytíř ctít…“