Tábor 2016 – Olympiáda v Riu

Olympiáda v Riu

FOTKY   PROGRAM   DOKUMENTY   VIDEA

Tábor ZŠ v Meziměstí Olympiáda v Riu
Program letošního tábora, osmnáctého v pořadí, se nechal inspirovat olympiádou v Riu de Janeiru. Každý z devíti smíšených oddílů po deseti dětech reprezentoval určitou zemi a sbíral body do celotáborové soutěže. Každý den měřily své síly oddíly Ryáčků, Spartaků, Vikingů, Hambáčů, Rastafíků, Buráčků, Hula hula, Skoťáků a FC Chalapeňos.
Náš tábor měl několik „nej“. Asi nejvzácnější návštěvu. Hned první den nás navštívil trenér naší cyklistické reprezentace pan Tomáš Konečný. Byl milý, byl v Riu, povídal si s námi, nechal se fotit, a podepisoval se. Večer se díval na náš zahajovací táborák, který v režii Lampiona dostal světovou úroveň, a uznale kýval hlavou. Naše dvě zdravotnice Hanka a Markéta měly nejméně práce. Za celou dobu z dětí nikdo neblinkal, nic si nezlomil, nikoho nebodla vosa a ani jednou jsme nejeli do nemocnice. Kluci v kuchyni, Piškot, Hrnek, Ferda a Pája, měli nejvíce práce, jejich báječná strava mizela v žaludcích táborníků a skoro každý den byla slyšet Piškotova slova: „Co s těmi dětmi děláte, vždyť žerou jak prorvaný!“ Další velké nej byl nejnižší věkový průměr osmnácti vedoucích a instruktorů. Byli nejmladší, ale nápadití, pracovití, ochotní, veselí a své děti podporovali, hecovali a vzorně se o ně starali, stejně dobře jako jejich předchůdci. Tento tábor provázelo nejvíce slunečných dnů, bylo jich devět a jen jeden den pršelo. Poslední noc bylo nejvíce ohně. Ohňová show a ohňostroj zakončily krásných pár dní ve Studené Vodě, které uběhly jako voda. Skončila i moje táborová etapa. Snad někdo ze straších táborových „dětí“ převezme štafetu, vždyť nejkrásnější léto je přece na táboře!

Děkujeme za pomoc při přepravě materiálu firmě Cedima a Městu Meziměstí. Díky Elišce, Romance, Honzovi, Monice, Anežce a Evě za jejich ruce při úklidu tábora.
Celému táborovému týmu za čas, který věnoval dětem, děkuje Marta Zítková.

FOTKY   PROGRAM   DOKUMENTY   VIDEA