Tábor 2013 – Sedm statečných

 FOTKY    PROGRAM    DOKUMENTY

Studená voda 18. – 27. srpna 2013

Letos se vyšplhal počet účastníků na 112. Tábor byl motivován kovbojskou tématikou a jmenoval se Sedm statečných. Děti pracovaly v 8 smíšených oddílech po 11ti dětech, staralo se o ně 18 vedoucích a instruktorů, z nichž 11 bylo nových.  O zdraví tábora pečovali dva zdravotníci, drobnou pomoc poskytovali několikrát denně, naštěstí se nepřihodilo nic vážného. V kuchyni vládli 3 kuchaři, na jeden oběd se použilo 15 kg masa, druhá večeře se podávala o půl deváté večer. Budíček byl v 8 hod, táborová hymna se zpívala na nástupu čtnáctkrát. Oddíly mezi sebou bojovaly v 25ti bodovaných soutěžích, výsledky celotáborové hry byly odměněny krásnými cenami. Každý den se bodoval pořádek, dvakrát řádila ve dvou neuklizených chatkách „divoká svině“. Táborák večer hořel třikrát, diskotéka duněla do noci také třikrát. Jednu noc strávily děti, které chtěly, venku „pod širákem“, celkem spalo v přírodě 93 lidiček. Každá družina dvakrát předvedla ostatním nacvičenou scénku.

Tábor navštívilo a program zpestřilo 7 návštěv:  Hygiena, paní Koberová nenašla na chodu tábora žádnou chybu. Náš bývalý táborník Bob nám přivezl a instaloval v lese lanové centrum. Na diskotéce nám hrál DJ Rádia Černá hora pan Lukáš Mercl.  Zumbu jsme si zatančili s Káťou Benešovou a jejími kamarády. Jan Betlach s Klárkou nám předvedli lasovou show a práskání bičem, tento pán získal, mimo jiné, i ocenění  na soutěži v Las Vegas v Americe. Na koních a na vozíku děti povozily paní Markéta Hrubá a paní Žočková. Historické zbraně nám předvedl pan Jan Řehák.

Sponzorsky podpořilo chod tábora pět subjektů: Potraviny Verner, firma Svoboda, Město Meziměstí, paní Svobodová nám ušila šátky, firma Cedima poskytla auto na odvoz táborového materiálu. Svým dílem pomoci přispěli další 3 ochotní lidé: Pan Karel Šanca nám namaloval táborové obrázky, paní Štěpánka Lembejová vyšila patnáctý symbol na táborovou vlajku a pomohla nám také paní Eva Repáňová. Tábor trval deset dnů a konal se opět v krásném koutu pod Broumovskými stěnami ve Studené Vodě u Božanova.

Hymna Sedm statečných

Přijíždím k vám z Meziměstí
svoji partu s sebou mám,
mířím do Studený Vody,
bude tam kovbojský bál.
R: /: Ó kovboji kloboukem zamávej
na táboře s kamarády zas ti bude hej :/
2.Kolty v rukách pevně třímej,
padouchů je plný les,
spousta her a srandy kopec
všechny čeká dnes.
R: /: Ó kovboji kloboukem zamávej
na táboře s kamarády zas ti bude hej :/

FOTKY    PROGRAM    DOKUMENTY