Tábor 2011 – Asterix a Obelix

 FOTKY    PROGRAM

Studená voda 13. – 22. srpna 2011

    * Pomóc – vosa, potvora jedna!, * zumba ráno i večer – bomba, * je krásně teplo a sluníčko, * bouřka ve skalách – žádná sranda, * koupačka v bazénu je prima, * už zase s batohem na zádech – už nemůžu.., * kde mám najít živou myš?,* přes hory a přes hory za bratrancem Jaxitasem,  * zabij si svého vedoucího – jauvajs!, * Panoramixův nápoj je podezřele modrý, * někdo mi ukradnul táborové tričko, * kupujeme na dluh zlatonosné pole, * Rocky skáče přes švihadlo, * Lampičku nakládají do záchranky, * ty lana se prostě nedají přelézt, * žebrák krásně zpívá, * prsten pro Bonemínu je zatraceně těžká pneumatika, * ten oheň nehoří, * cože? – oběd je za šedesát? * ohňostroj – vítáme nový rok…

    Tento rok se poprvé vyšplhal počet účastníků nad stovku. O 80 dětí se staralo 16 vedoucích a instruktorů.  Lampička s Kristýnou měli tým Jupijuxů, Jirka a Káťa V. družinu  Metalixů, Petr a Barča měli Galixe, Verča s Míšou se staraly o Feroxe, Vlčákův a Lenčin tým byli Duhofixové, X-ové patřili Onďasovi a Lucince, Superfixové byli  Bobův a Ájin tým, Falbalixové měli Haňďu a Káťu R.

    Silný, všemi milovaný a dobře vařící kuchařský tým vládl v kuchyni: Piškot, Hrnek, Piškotova kamarádka Pája a Ferda. Výčet účastníků uzavřel CML: Šéfixka, Bankrotixka a Provšechnofixka. Suma sumárum 103 lidiček.

Tábor byl součástí projektu „Neseď doma a pojď ven“ a byl podpořen grantem Královéhradeckého kraje. Finančně přispěla i Základní škola v Meziměstí.

Táborová pošta:

 „Na táboře se mi líbilo, protože je tady zábava a bezva hry, že je tady sranda a fajn lidi. Ale nelíbilo se mi, že nás na výletě zastihla bouřka.“

„Co se mi líbilo? Bylo toho dost, nejvíc poslední den. Ale ty puťáky… Na zabití… Marty!!!“

„Kuchaři moc dobře vařili! Příště pojedu, ahoj!“

Hymna Asterix a Obelix 2011

(nápěv písně „Chodím po Brodwaji)
Panoramix nápoj uvaří, uvaří,
Nám se potom všechno podaří, podaří
Nápoj plný síly, borec jsi v tu chvíli,
Každý den se potom vydaří.R:
Dixi vixi, juxi juxi, jououou
Galové si rádi notujou
Dixi vixi juxi, dixi vixi juxi,
Nápojem se denně dopujou.

Galská zem má srdce statečné, statečné
římské zbraně jsou tu zbytečné, zbytečné
síla Obelixe, důvtip Asterixe,
dny jsou s nimi všechny výtečné.

R:

FOTKY    PROGRAM