Tábor 2003 – Expedice do Hadonie

FOTKY

Zdoňov 3.-16. srpna 2003

Možná jste už viděli tento nápis na modrém tričku, které se tu a tam projde po našem městečku. Expedice do Hadonie objevovala

3.-16.srpna 2003 ve Zdoňově bájnou říši, která sice není na mapách, ale je nyní ve vzpomínkách jejích 63 účastníků. Základní škola Meziměstí opět pořádala pro své děti tábor. Účastníci expedice procházeli různými zeměmi, kde měli možnost tříbit charakter, něco se přiučit, či utužit „fyzičku“ nebo se zasmát a užít legraci.

Na  pár dní se z nás staly rodiny Neználkových, Popokatepetlových, Hadimrškových, Dapáků, Skočdopoláků a Kopečkovic. V zemi Indiánů členové naší výpravy odlévali stopy neznámého živočicha, malovali rodinné erby a lovili zvěř v podobě čísel. V zemi Férie se učili tradičním tábornickým dovednostem a zařádili si při hrách, večer hledali korále královny Férie. Bulánkof prověřil postřeh v orientačním závodě, schopnosti stavět stan, pracovat s buzolou, střílet  ze vzduchovky a lézt na lanových labyrintech. Na dva dny se tábor rozdělil a jeho členové šlapali na puťák, obtíženi batohy a nejasnou vyhlídkou, kde budou spát „pod širákem“. V zemi Wovakune nás postihla epidemie a k vyléčení pomohlo jen vypití léčivého nápoje. Měli jsme tam i bitvu o puding a stavbu totemu z obleční. Večer jsme naháněli v lese svítící skřítky. V naší zemi Hadonii jednou nevyšlo slunce, ale ani to nám neubralo na elánu. Čekala nás ještě země Tyránie, Šéfsmrdutbažinákof a Šoubyznymánie. Mezi tím jsme v navštívili koupaliště v Trutnově a nádherný aquapark Bybylon v Liberci. Celé putování jsme proložili několika diskotékami a zpíváním u táboráku.

Z expedice do Hadonie jsme se vrátili unaveni, ale naplněni zážitky a vzpomínkami na kamarády, slunné léto a krásný kout naší země.

Tábor byl finačně podporován grantem Královéhradeckého kraje a Městem Meziměstí. Děkuji kuchařům za popkorn v 11hod v noci, Jiřímu Žemličkovi za poskytnutí své počítačové techniky, vedení Města Meziměstí za zapůjční auta, dále panu Brandejsovi z LS Broumov,  paní Svobodové, panu Macháčkovi, paní Mückové, panu Mückovi a paní Markové. Nejvíc děkuji těm, kteří se bezplatně a s láskou starali o svěřené děti a taky všem hadům, kteří byli moc prima! Vaše K1

HYMNA

Jak se asi těším kdo to ví,
jen já to vím a ty to záš.
Tam kde leží tábor chatkový,
je na pár dní teď domov náš.

Tam v dálce na polský hranici hlídají celníci,
aby tábor nikdo nerušil.
Tam hledej Hadonii bájnou, najdi zemi tajnou,
hraj si, snaž se, makej ze všech sil.

Přijdou chvíle her a soutěží,
kdo první byl, kdo poslední,
O to přece vůbec neběží.
chcem štastně žít těch 14 dní.

Tam v dálce na poslký hranici hlídají celníci,
aby tábor nikdo nerušil.
Tam hledej Hadonii bájnou, najdi zemi tajnou,
hraj si, snaž se, makej ze všech sil.