Tábor 2009 – Proxima Centauri

 FOTKY

Zdoňov 3. – 11. srpna 2009

    Chatová základna ve Zdoňově se stala 3.-11.srpna 2009 místem vesmírného putování 79 účastníků k našemu druhému nejbližšímu Slunci, k Proximě Centauri.

    Cestovatelé navštívili např. planetu Přátelství, Ohně, Bloudivou planetu a jiné další, nocovali jednu noc na Měsíci a zažili napadení trifidy. Pekli si hady na ohni, poznávali rostliny, hledali moudré myšlenky v džungli a nechávali se pronásledovat jaguáry a moskyty. Rovněž si užívali pozemské radovánky, třeba koupaliště v Trutnově nebo večerní diskotéky. Tužili si svou tělesnou schránku při ranní koupeli ve studeném bazénku, zpívali hymnu při vztyčování táborové vlajky na nástupu, hlídali spící tábor, škrabali brambory a vůbec se jim nechtělo domů. Zásluhu na tom má tým vedoucích a instruktorů, výborná kuchyň a krásné počasí.

    Dík za finanční podporu firmě Svoboda Meziměstí a ZŠ v Meziměstí, firmě Cedima Meziměstí za přesun zásob a materiálu. Velký dík paní Lembejové za ušití táborové vlajky a kostýmů. Svému hvězdnému týmu děkuje za vesmírnou cestu.

 FOTKY